Radyo Topluluğu

radyo

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Radyo Topluluğu, 16 Şubat 1994 tarihinde kurulduktan sonra, ilk misyonu olan Radyo ODTÜ’nün yayın hayatına geçişini başarıyla tamamladı. Topluluğumuzun o günden sonraki misyonu, Türkiye’ye kaliteli radyo insanları yetiştirmektir.Türkiye’de “Uygulamalı Radyo Yayıncılığı Dersleri”ni ilk olarak ODTÜ Radyo Topluluğu gerçekleştirmiştir.1999-2000 öğretim yılında başlayan “Radyo Dersleri”, Türkiye’nin önde gelen radyocularını Radyo Topluluğu üyeleriyle ODTÜ’de buluşturmaktadır. Her yıl, ODTÜ’yü yeni kazanan öğrencilere, ODTÜ genel tanıtımının yapıldığı ODTÜ Tanıtım Günleri’ni de Radyo Topluluğu sunmaktadır.

Radyo Topluluğu…
ODTÜ gibi büyük bir üniversitenin en fazla sayıda öğrenciye hitap eden topluluğu olarak Radyo Topluluğu, üyelerinin okul hayatı dışında sosyal faaliyetlerde de etkin biçimde rol alması ve sosyal çevrelerinin gelişimine katkıda bulunmak amacıyla eğlendirici ve kaynaştırıcı aktiviteler gerçekleştirmektedir: Her yıl bahar aylarında düzenlenen “Geleneksel Radyo Topluluğu Piknikleri”, dönem içinde düzenlediğimiz “White Night” ,“Rewind” ve “Radyo Topluluğu Doğum günü Partisi” gibi partilerimiz, “Geleneksel Olympos Gezileri”, söyleşilerimiz ve Beyazıt Öztürk (Beyaz Show), Okan Bayülgen (Televizyon Çocuğu, Zaga, Televizyon Makinası, Disko Kralı) gibi bir çok kişi tarafından yakından takip edilen ünlülerin talk show programlarına konuk olmamız bu kaynaştırıcı aktiviteler arasında sayılabilir.

Radyo Dersleri…
Radyo Topluluğu bugüne kadar Türkiye’nin kaliteli radyo ve televizyon insanlarına; hedeflerine ulaşma sürecinde bir köprü oluşturdu ve bu misyonuna devam ediyor… Akademik yılın ilk döneminde Radyo Dersleri gerçekleştirilir. Medya dünyasının en başarılı isimleri (Ayça Şen, Geveze, Modern Sabahlar Ekibi, Zafer Kiraz, Hakan Tamar, Bülent Çaplı, Mehpare Çelik, Özgür Aksuna, Derya Kara, Burak Can, Gamze Elgin vs…) radyocu adaylarının eğitimine destek olup, radyo dünyasının görünür kılınmasını sağlar. İkinci dönem daha eğlenceli ve heyecanlı geçer. Radyo dünyasında yer almak isteyen adaylar “Uygulamalı Radyo Yayıncılığı Dersleri”ne devam eder ve süreç Demo Radyo ile sonuçlanır.

Söyleşiler…

Cem Yılmaz, Ali Poyrazoğlu, Ayşegül Aldinç, Toprak Sergen, Uğur Yücel, Okan Bayülgen, Beyaz, Kargo, Cem Özer, İclal Aydın, Şafak Sezer, Levent Yüksel, Şahan Gökbakar, Burhan Öçal, Gürgen Öz, Acun Ilıcalı, Barbaros Şansal, Reha Muhtar, Yunus Günçe, Ozan Güven, Ali Kırca, Levent Üzümcü, Özgün, Müjdat Gezen, Emre Kınay, Cansel Elçin, Mehmet Turgut, Cezmi Ersöz…
Ve… Sınırsız Eğlence !!!
Aramıza Hoşgeldiniz…

www.radyotoplulugu.org