Mor ve Ötesi & Nükleer Başlıklı Kız

Ünlü rock grubu mor ve ötesi ile son dönemde dizi müzikleriyle adını duyuran Nükleer Başlıklı Kız, 11 Ekim’de gerçekleşecek etkinlikle ODTÜ Vişnelik’te!

Türk rock müziğinin en önemli gruplarından mor ve ötesi, 1996 çıkışlı Şehir ve 1999 çıkışlı Bırak Zaman Aksın albümleriyle rock sahnesi için fark yaratacak bir grup olacağını gösterdi. Gül Kendine isimli üçüncü albümünü 2001 yılında yayımlayan mor ve ötesi, 4. albümü Dünya Yalan Söylüyor ile 2004 yılında çeyrek milyonluk satış yakalayarak, Bir Derdim Var, Cambaz, Sevda Çiçeği gibi hitleriyle ülkedeki rock müzik geleneğini ve yol haritasını değiştirmiş ve bir devrim yapmıştır. Albümden, Mustafa Hakkında Her Şey filminde de yer alan Bir Derdim Var Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde yılın şarkısı olarak seçilirken, Uyan şarkısının video klibi MTV World Chart Express listesinde 1 numaraya yükseldi.

Nitelikli söz ve şarkı yazımları, sıradışı konser performanslarıyla dikkat çeken grup, ısrarla savunduğu eşitlik, özgürlük, adalet kavramlarını sosyo-politik arenaya taşıyarak, 2000 yılı sonrasındaki barış ve demokrasi merkezli, savaş karşıtı hareketin ve birçok çevre odaklı kampanyanın öncülüğünü yapmıştır. 2005 senesinde plak şirketi Rakun’u kurarak tüm eser haklarını kendi himayesine alan mor ve ötesi, 2008 yılında TRT tarafından Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi temsil etmek üzere seçildi. Eurovision şarkısı Deli, bir mor ve ötesi klasiği olarak grubun birçok Avrupa ülkesinde de tanınmasını sağladı.

Bugüne kadar 6 stüdyo albümü, 1 karışık albüm, 2 CD EP, 21 single/video klip yayınlayan, gerçekleştirdiği 5 Türkiye ve 3 Avrupa turnesiyle müziğini milyonlarca kişiye duyuran mor ve ötesi, 2010 yılında çıkan ve Araf, Sor, Yorma Kendini gibi hitleri barındıran Masumiyetin Ziyan Olmaz albümünün başarısının ardından yeni albüm kayıtlarını tamamladı.

Serdar Ateşer’in prodüktörlüğünde kaydedilen ve 2012 sonunda yayımlanan Güneşi Beklerken’ den ilk single Oyunbozan, ikinci single ise albüme adını veren açılış şarkısı oldu.

NBK (Nükleer Başlıklı Kız)

2005 yılında Ankara’da kurulmuş olan NBK (Nükleer Başlıklı Kız), müzik hayatına Billur Yapıcı’ nın yanı sıra 2009 yılından itibaren gruba dahil olan Tansel Turna ile devam etti ve ikili “1” isimli ilk albümlerini 2010 yılında yayınladılar. Albümde en büyük ilgiyi toplayan şarkıları ‘Eğer İstersen’ ile Güneşi Beklerken ve yalan dünya gibi dizilerde isimlerinden söz ettirdiler. İlk albümün getirdiği başarı ile arayı çok uzatmadan 2013 yılında “Gönüllü Köle” ile ikinci albümlerini tanıttılar ve kapak fotoğrafında Okan Bayülgen imzası bulunan bu albümle farklı şehirlerde gerçekleşen konserlerine hızla devam ettiler.

 

Bilet fiyatı: 56.50 TL – Kapı Açılış: 14:00

Biletix’ten bilet almak için tıklayınız.