Disiplinler ve kültürlerarası bir içerik deneyimi: Bon pur loryan

Eylül 2014’ten bu yana yayın hayatına devam eden Bon pur loryan, sınırların belirsizleştiği ve disiplinlerin buluştuğu yerde bir tartışma alanı açarak kültürel ve gündelik yaşamı zenginleştirmeyi hedefleyen bir medya deneyimi vâdediyor.

İsmini 1960’lara kadar Fransız üniversitelerinde; Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Türkiye gibi coğrafyalardan gelen mezunlara verilen diplomaların üzerinde yazan ve “Şark için iyidir.” şeklinde okunabilecek “Bon pour l’orient.” kalıbından alan internet sitesi, temelde felsefe ve sosyal bilimler odaklı bir yayın anlayışını benimsiyor. Doğu ve Batı ayrımı da sitenin odak noktaları arasında. Günlük içerik seçimleriyle takipçilerini düşünsel tartışmalara sürüklemek ve okuyuculara üzerinde durup düşünebilecekleri içerikler sunmak isteyen Bon pur loryan’ın kurucusu Cenk Atlı, ODTÜ Felsefe mezunu. Şu anki genel yayın yönetmeni Mehmet Şimşek de aynı bölümde lisans öğrenimine devam ediyor.

2017 baharı itibariyle yönetim ve yazı işleri anlamında yeni bir yapılanma sürecine giren internet sitesi, editör ve yazar kadrosunu genişleterek takipçilerine nitelikli, kalıcı ve değer katan içerikler üretmek için çalışıyor.

Disiplinler ve kültürlerarası içerik platformu Bon pur loryan, bu doğrultuda, felsefeyle, bilimle ve sanatla ilgilenen; dijital yayıncılığa merak duyan herkesi çağırıyor.

Editörlük, çevirmenlik, yazarlık gibi kategorilerde Bon pur loryan için gönüllü çalışmak isteyen herkes kısa bir öz geçmiş ile iletisim@bonpurloryan.com adresine başvurabilir.

http://www.bonpurloryan.com
http://www.facebook.com/bonpurloryan
http://www.twitter.com/bonpurloryan
http://www.instagram.com/bonpurloryan