12. Geleneksel ODTÜ Sosyoloji Günleri

11012909_1028372267194128_7123098608533455649_n

GÜNCELLEME: SUNUM ÖZETLERİ İÇİN SON TARİH 10 ŞUBAT.

Bu yıl on ikincisini gerçekleştireceğimiz Geleneksel Odtü Sosyoloji Günlerini 1-2-3 Mart’ta “Savaşın ve Baskının Gölgesinde: GÖÇ” üst başlığı altında yapıyoruz.

Etkinlik ücretsiz ve okul dışından katılım için davetiyelidir.

Davetiye dağıtım yerleri ve etkinlik programı belli olunca etkinlik sayfamız güncellenecek ve topluluk sayfamızdan duyuru yapılacaktır.

►Geçmiş senelerde olduğu gibi bu sene de günlerden bir ay kadar öncesinden sunum özetlerinizi bize göndermenizi talep ediyoruz.

►Alt başlık olarak düşündüklerimizden;
Coğrafya, iltica, mülteci,sığınmacı, sınıf, Orta Doğu, kadın, medya, kültür, sınır, baskı, insan hakları, LGBTİ, Suriye, dil, din, adaptasyon, entegrasyon.

►Yapmak istediğiniz sunumlar belirtilen başlıklar altında olabilir ya da eksik olduğunu düşündüğünüz herhangi bir alt başlığı (Üst başlıktan taşmama koşulu ile) da ele alabilirsiniz.

Öncelikle, kendimizi ne bir otorite olarak görüyoruz ne de üst başlık koyduğumuz için sizin bu konudaki görüşlerinizi sınırlayabileceğimizi düşünüyoruz. Bu yüzden, gönderilen sunumlarda herhangi bir elemeye gitmiyoruz. Ancak, ODTÜ Sosyoloji Topluluğunun da homofobik, transfobik, bifobik, türcü, ırkçı, cinsiyetçi söylemlere ve nefret söylemine karşı bir duruşu olduğunu belirtmek isteriz. Bunun yanında, sunumumuzla ilgili genel bir fikir oluşturacak kısa bir metni bize göndermenizi bekliyoruz.

►Sunumlar 20 dk olacaktır, soru cevap kısımları buna dahil değildir.

►Sunum özetlerinizi 10
Şubat’a kadar odtusosyolojitoplulugu@gmail.com adresine gönderebilirsiniz.

NOT: Dileyen herkes sunum gönderebilir. Sosyoloji öğrencisi olmak veya öğrenci olmak şartı yoktur. Mezun ya da başka bir bölümde okuyor da olabilirsiniz.

Sosyoloji Günlerinde görüşmek üzere 🙂