"Yükselen Nağmenle" ODTÜ KTMT Dönem Sonu Konseri

dskyukselen

 

Dîvan edebiyâtında sıkça tercih edilen söz sanatlarından biri olan hüsn-i ta’lil, kısaca, bir olayın, olgunun ya da durumun gerçek nedenini bir yana bırakıp; onu hoşa gidecek hayalî bir nedenle açıklama ve anlamlandırma sanatıdır.

Güftekâr Müzeyyen Hanım, solmuş güllerin yeniden canlanışını, eski renklerine kavuşmalarını; gözlerine bakarken başka aleme daldığı özleminin, göğe yükselen nağmesiyle açıklıyor, anlamlandırıyor. Bestekâr Muzaffer İlkar ise bu hasreti derinden hissedip, güftenin hakkını vererek, renk alan gülleri, yükselen nağmeyi, dalgın gözleri, söylenenlerin pişmanlığını ve söylenmeyenlerin huzursuzluğunu; tutunduğu tek dal olan mızraba, aşkla söyletiyor.

ODTÜ Klasik Türk Müziği Topluluğu Öğrenci Korosu olarak, dönem boyunca büyük bir özveriyle gerçekleştirdiğimiz çalışmaların sonucunu, siz müzikseverlerle paylaşmak için büyük sabırsızlık duymaktayız.

Kıymetli hocamız Coşkun AÇIKGÖZ şefliğinde, acemkürdî ve sûzidil makamlarında birbirinden güzel eserlerin seslendirileceği konserimize hepinizi bekliyoruz.

Şef: Coşkun AÇIKGÖZ

Dünden bugüne konuklarımız ;

Solist : Sevgi AKIN
Sunucu : Fatin YÜCEL

Tarih : 3 Mayıs 2014, Cumartesi
Saat : 20.00
Yer : ODTÜ KKM – Kemal Kurdaş Salonu

Biletler için :

KKM Gişe
Kütüphane ve Çarşı Stantları

Öğrenci : 4 TL
Tam : 7 TL

İletişim :

05343433533
05544831135
03122106017