Tango+

Arjantin tango müzik ve dans topluluğu Tango+, ODTÜSanat 15 kapsamındaki gösterisiyle 5 Nisan’da Kültür ve Kongre Merkezi’nde olacak.

2005 yılında Ankara’da kurulan Tango+, Arjantin tango müzik ve dansına yeni bir ses kazandırdı.

Tango+; bandoneon, piyano, keman ve kontrabas enstrümanlarının yanı sıra, bir bayan vokalistten oluşmaktadır. Tango+ üyeleri farklı meslek gruplarından ve müzisyenlerdendir. Grup, oluşumun ilk gününden bu yana birçok farklı müzisyen ile birçok performans gerçekleştirdi ve bugünkü yapısına kavuştu.

Müzik düzenlemelerini öncelikle kendi bünyesinde yapan orkestra; klasik dönem Arjantin tango müziklerinden, günümüz (Nuevo) tango müziklerine kadar geniş bir repertuvara sahiptir. Tango+’nın repertuvarında Anibal Trolio, Osvaldo Pugliese, Fransisco Canaro gibi klasik dönem bestecilerin eserleri ile Astor Piazzolla, Pablo Ziegler gibi modern dönem bestecilerinin de eserleri bulunmaktadır.

Tango+ grubu müziğin yanı sıra Arjantin tango dansı ile de ilgilenmektedir. Bu nedenle, grubun performansları sadece konser ortamlarında kısıtlı kalmamakta aynı zamanda milonga adı verilen tango dans gecelerinde dansçılara da eşlik etmektedir.

Vokal: Meltem Anafarta Şendağ
Bandoneon: Burak Şendağ
Keman: Özge Erdem
Piyano: Kaan Yüksel
Kontrabas: Altuğ Bayrak

Tarih: 5 Nisan 2014 – 20:00

Yer: ODTÜ KKM

Bilet için tıklayınız.