Sualtı Sporları Topluluğu

ODTU_SAS_Kizlar_Hokey_Sampiyona_2009

Türkiye çapında çeşitli başarılara imza atan ODTÜ SAS, her yıl eğitimlerinin yanı sıra muhtelif etkinlikler de düzenlemektedir.
Bu kapsamda örneklenecek olunursa; 2003 yılında; “ODTÜ Bahar Şenliği 1’inci Su altı Hokeyi Turnuvası”, 2004 yılında; “1’inci Serbest Dalış Havuz Turnuvası”, 2’inci Su altı Hokeyi Turnuvası”, 2005-2006-2007-2008-2009 yıllarında; ODTÜ SAS Geleneksel “Serbest Dalış” ve “Su Altı Hokeyi” Türkiye Şampiyonaları gibi etkinlikler yurt içi tüm sporcu ve takımlara açık olmak kaydı ile düzenlenmektedir.

Bu etkinliklerdeki amaç, ODTÜ’nün öncülüğünde Türkiye’de bu ve benzeri sporlara ve aktivitelere gönül vermiş olan kişileri bir araya getirmek, elde edilen tecrübeleri paylaşmak, tanıtımı arttırmak ve dostluk ve arkadaşlık ortamında işbirliğini desteklemektedir.

ODTÜ aynı zamanda kendi bünyesinden su altında bay ve bayanlarda takımlarda çıkarmıştır. Bunlar ODTÜ SAS Serbest Dalış Takımları, Su altı Hokeyi Takımları, Su Altı Rugby Takımları ve Su Altı Görüntüleme Takımıdır. Bu takımlarımız, yönetmelikler gereği faaliyetlerinde Türkiye Su altı Sporları Federasyonu (TSSF)’ye bağlı olan ODTÜ Spor Kulübü bünyesindedir. Takım sporcuları, dönem içerisinde performans gösteren sporcular arasından seçilen kişilerden oluşmaktadır.