"Sahi, İnovasyon Neden Bize Bu Kadar Uzak?"

10150517_10202907717828415_6348038810689948173_n

ODTÜ Tasarım Topluluğu olarak Mimarlık Fakültesi, Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü öğretim üyelerinden ve Teknokent bünyesinde hizmet veren Designnobis şirketinin CEO`su değerli hocamız Dr. Hakan Gürsu ile “SAHİ, İNOVASYON NEDEN BİZE BU KADAR UZAK?” adlı kitabı hakkında söyleşi ve imza günü düzenliyoruz.

Kurucusu olduğu inovasyon odaklı Designnobis tasarım şirketi, Türkiye’nin 40 Öncü Girişimci Şirketi arasında yer aldı. Designnobis, dünyanın en prestijli tasarım yarışmalarında çevreci ve vizyoner projelerle 7 yıl içerisinde 90’ın üzerinde ödül ile AB çapında Türkiye’yi tasarımda ikinciliğe taşıdı. Hakan Gürsu, inovasyon, yaratıcı düşünce geliştirme, sürdürülebilir kalkınma, tasarım ve ar-ge konularında ulusal ve uluslararası organizasyonlarda konuşmacı olarak yer almayı sürdürüyor.
Teknokent bünyesindeki Designnobis şirketinde tekneden oyuncağa, mobilyadan elektrikli aletlere uzanan çeşitli alanlardaki tasarımları ile bilinen problemlere farklı çözümler üreten Dr.Gürsu, aynı zamanda ODTÜ’de öğretim üyesi olarak tasarım öğrencileri yetiştirmeyi sürdürüyor.
Sıra dışı bir çizer, düşünür, tasarımcı ve fikir insanı olarak eserleri ile Türkiye’nin yurtdışı tanıtımında önemli bir misyonu gerçekleştiren Dr. Gürsu’nun daha önce yayınlamış yazılarının da yer aldığı ilk kitabı; toplum olarak neden “eski köye yeni adet getiremediğimizin” gerçeklerini anlatıyor.

16 Nisan Çarşamba 17:00
KKM B Salonu