ODTÜ Tiyatro Şenliği '15

odtü tiyatro şenliği '15

Tiyatro yapan, seven ve tiyatroyla ilgilenenler olarak toplumsal sorumluluklarımızın ayırdına varmamız gerektiğini düşünüyoruz.Popüler kültür egemenliğindeki değerler; emek veren, üreten, kendi gelecekleri konusunda irade sahibi olan etkin bireyleri, edilgen tüketicilere dönüştürme çabasındadır. Hali hazırda var olan yapılardan beslenen baskılar ve kendinden olmayanı yok eden süreçler giderek artmaktayken; bu baskılara ve süreçlere karşı birleşme umudunda olan ve giderek büyüyen-yayılan direnişlerin olduğu bir dönemde, sanatın işlevinin ve yönteminin tekrar ele alınması gerektiğini düşünüyoruz. Kendisine sermaye yapmak adına bizi birçok koldan sarmaya çalışan; oyalamak, sabitleyip dondurmak amacında olan “eğlence ve keyif” pazarlarına inat; bu şenliğin tüm dostları, özgürce düşünmek, tartışmak, araştırmak ve üretmek için bir araya getirmesini diliyoruz.

ODTÜ TİYATRO ŞENLİĞİ (ŞENLİK’15) PROGRAMI

24 NİSAN CUMA

20:30 ODTÜ OYUNCULARI-“Barut Fıçısı”-Dejan Dukovski 75′

25 NİSAN CUMARTESİ

12:00 EGE ÜNİVERSİTESİ TİYATRO TOPLULUĞU– “Sıkı Yönetim”-Albert Camus -120’
18:30 TİYATRO LAHZA – “Kel Şarkıcı”-Eugene Ionesco-65’
21:00 BOŞ SAHNE – “Hayaller Gerçek Olsa”-Franz Kafka,Ursula Le Guin,Mine Söğüt-80’

26 NİSAN PAZAR

12:00 BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ OYUNCULARI – “Pera’da Bir Akşam Vakti”-Hagop Baronyan,Yervant Odyan-100’
18:00 TİMİS – “Balkon”-Jean Genet-110’
21:30 KADROPA –“ Circus Dark”-Bernard Shaw Uyarlayan:Didem Kırış,Simge Günsan-50’

27 NİSAN PAZARTESİ

15:45 ZONGULDAK BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ MERKEZ KAMPÜS TİYATRO KULÜBÜ – “Matmazel Julie”-August Strindberg-75’
20:30 İSTANBUL TIP FAKÜLTESİ TİYATRO TOPLULUĞU – “Dr. Korczak’ın Örneği”- David Greig-90’

28 NİSAN SALI

15:00 GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ TİYATRO TOPLULUĞU – “Andorra”-Max Frisch-130’
20:00 LAFTA – “Sığıntılar”-Slawomir Mrozek-80’

29 NİSAN ÇARŞAMBA

20:30 ODTÜ OYUNCULARI – “Barut Fıçısı”-Dejan Dukovski 75′

30 NİSAN PERŞEMBE

15:00 TİYATRO TEMPO –“ Bir Beckett Oynamak”-Samuel Beckett Uyarlayan:Haluk Yüce -50’
18:00 MERSİN ÜNİVERSİTESİ TİYATRO TOPLULUĞU – “Ölüm ve Bakire”-Ariel Dorfman-90’
21:30 TE SAHNE – “İki Tek”-Atılım Şahin,Doğu Can,Hüseyin Urcan-70’

1 MAYIS CUMA

16:00 BEYAZ SAHNE – “İmparatorluk Kuranlar”-Boris Vian-80’
19:30 ODTÜ MD OYUNCULARI- “Oyunlarla Yaşayanlar”-Oğuz Atay-130’
22:30 HORTLAKLI KÖY MASAL GECESİ – Bizden Masallar Sizden Masallar

2 MAYIS CUMARTESİ

12:00 TAM SANAT DERNEĞİ – “Masanın Altında Kış”-Roland Topor-80’
15:00 SEYYAR SAHNE – “Durum Bu Komedisi”-Kolektif Çalışma-110’
18:30 TİMİS OYUNCULARI MEZUN KADROSU– “Bedreddin”-Timis Oyuncuları-65’
21:15 SEYYAR SAHNE – “Çok Teşekkür Ederim”-Celal Mordeniz,İpek Türktan Kaynak-90’

3 MAYIS PAZAR

12:00 OYUN İŞLERİ –“ Herostratos”- Jean-Paul Sartre, Uyarlama:Özgüncan Karaburun-45’
14:00 OYUN İŞLERİ –“ Palto”-Nikolay V. Gogol-50’
16:00 İTÜ SAHNESİ –“ 2081”-Kurt Vonnegut’tan uyarlama-40’
20:00 TİYATRO TEM – “Sezonun Kabusu”-TiyatroTem-65’