ODTÜ Contact Dance Improvisation Workshop

Contact Dans, karşınızdaki kişiyle minimal bir contact noktası bulduktan sonra birbirini içgüdüsel olarak takip eden hareketlerin ve ritmlerin keşfi ve bedenlendirilmiş halleridir.Zihninizden ziyade bedeninizin , sizi dinlediği ve bilincinizin onu takip ettiği meditative form bulma şeklidir. Contact Dansta önemli olan, dokunuşların basitliği , samimiyeti ve iyileştirici etkileridir. Bulduğunuz Contact noktalarıyla karşınızdakine masaj yaptğınız , içten bir paylaşım şeklidir ve tamamen doğaçlamaya dayanır. Bu nedenle Contact Dance yapmak için önceden bir dans eğitiminizin olmasına gerek yoktur. Bu tamamen kişisel bir keşiftir.

Ülkemizde çok da yaygın olmayan bu doğaçlama tekniğini sizlerle paylaşmak ve daha da yaygınlaştırmak için ilk seansımızı ODTÜ Çağdaş Danslar Topluluğunun ev sahipliğinde 5 Nisan Cumartesi günü 13.30 da ,ÖKM Dans Salonunda gerçekleştireceğiz.

Zihninizi ve bedeninizi dengeleyecek bu doğaçlama dans türüne sınır olmaksızın ODTÜ içinden ve dışından herkes davetlidir ve atölyeler ücretsizdir.

Ayrıntılı Bilgi için : ugurlu.ozge@gmail.com a mail atabilirsiniz 🙂