ODTÜ Company Müzikal Topluluğu Vokal, Orkestra ve Teknik Ekip Seçmeleri

12644691_10153441508998590_8795142585077601856_n

Company, kuruluşunun 19. yılında ekibe katılmak isteyen yeni üyelerini arıyor! 50 kişilik süper eğlenceli ekibimiz elemanlarından biri olmak istiyorsanız buyrun gelin, çorbada sizin de tuzunuz olsun.

Sıkça Sorulan Sorular

-Topluluğa katılmak için ODTÜ öğrencisi olmam gerekiyor mu?

Böyle bir zorunluluk yoktur, hatta topluluğumuzda bir çok üniversiteden ve farklı iş alanlarından mensubumuz bulunmaktadır.

-Seçmelerin içeriği nedir?

3 farklı ekip için 3 farklı seçme yapılmaktadır.

Vokal seçmeleri ses ve drama olmak üzere ikiye ayrılır; ses seçmesinde müzik kulağınız test edilir ve hazırladığınız bir şarkıyı söylemeniz beklenir (Bir şarkıya hazırlanıp gelmeniz sizi avantajlı bir konuma getirecektir). Drama seçmesinde ise size o sırada verilecek mini mizansenleri ve ritm duygunuzu ölçmek için yine seçme sırasında gösterilecek kısa bir koreografiyi serglemeniz beklenmektedir.

Orkestra seçmelerinde ise vokal seçmesinde olduğu gibi müzik kulağınız test edilir ve enstruman üzerinde ne kadar hakim olduğunuz sınanır. Deşifre etmeniz üzere basit bir şarkının hazır notaları size verilir ve çalmanız beklenir.

Teknik seçmelerimizde ise diğerlerinin aksine yetenek veya tecrübeniz yerine vizyonunuz, isteğiniz ve ekiple uyuşup uyuşmayacağınızı görebileceğimiz kısa bir mülakat yapılmaktadır.

-Haftalık çalışma sıklığınız nedir ve ne günlük ne kadar sürer?

Normal şartlar altında orkestra haftada 1 gün (haftasonu), vokal ve teknik ekip ise haftaiçi 2 haftasonu 1 gün olmak üzere toplamda 3 gün çalışmaktadır. Bu program yıl içinde (özellikle de sahne dönemine yaklaşırken) değişiklik gösterebilir. Bu çalışmalar hiç bir şekilde derslerle çakışmaz ve toplu taşıma saatlerine uygun saatlerde biter.

-‘Şey… Ben Tuba çalıyorum ama sizin orkestranızda yerim yoktur herhalde?’

Tam tersine müzikal orkestralarında müzikallerin doğası gereği neredeyse her türlü enstrumana ihtiyaç vardır. Yani çaldığınız enstruman ne olursa olsun, ihtiyacımız vardır.

-Herhangi bir enstruman çalmıyorum ya da şarkı söyleme yeteneğim yok, ancak Company’nin parçası olmak istyorum. Ne yapabilirim?

Company ekibinin bir parçası olmak sadece bir enstruman çalmak veya sahneye çıkmak demek değildir. Yaptığımız gösterilerin en önemli kısımlarından biri olan teknik ekibe katılmak için seçmelerimize bekleriz.

-Seçmeler nerede yapılacak?

Seçmelerimiz 9. Yurt’un yan tarafından girilen, Kültür İşleri Müdürlüğüne bağlı toplulukların odalarının olduğu bodrum katındaki topluluk odamızda yapılacaktır.

BONUS:’Of… Çok gerginim. Yapamayacağım galiba.’

Seçmeyi yapan ekibimiz çok tatlı ve anlayışlı insanlardır, o yüzden gergin olmayın, kimse sizi herhangi bir sebepten dolayı yargılamayacaktır.

Müzikale seyirci kalmayın!

Vokal, Teknik, Orkestra Seçmeleri
26 Şubat 2016 Cuma 18.00-22.00
27 Şubat 2016 Cumartesi 12.00-20.00

9. Yurt Company Topluluk odası

Seçmelerde görüşmek üzere!