METU GRADUATION FEST '15

10550922_10153315915835912_2832843775278249161_n

24 Haziran’da , ODTÜ Vişnelik Çim Amfi’de buluşuyoruz! ODTÜ’lü mezun adaylarımız ve öğrencilerimiz, “METU GRADUATION FEST ’15 ” ile yılın yorgunluğunu atacak, doyasıya eğlenip şenlik coşkusunu yeniden yaşayacak. Ankara gece hayatının önde gelen DJleri, farklı konseptlerde performanslar sergileyerek festivalimize renk katacak ve bizlere de eğlenmek düşecek.

► YİĞİT YAPAREL
He was born in Ankara in the year 1987 and started his career as a professional dj by Berk Onen. He worked as a resident dj in many famous clubs not only in Ankara but also throughout Turkey.It was Berk Onen who really helped him in choosing this career. In addition, every month his top 10 list was broadcasted on the biggest news and magazine site of Ankara, which is called “ankarasosyete.” Since winter time of 2004, his turkish music remixes have been played on Super FM (90.8),which plays the best Turkish songs of Turkey, in dj Murat’s programme called “Super Mix” and thus, he has had the chance to address to the whole country. In 2005, he set up his own Web-Site and let people listen to his work which he has been displaying there. In the summer of 2007, he made the programme called “Saturday Nights” at weekends on radiohit’s which is known to be the most listened radio on Internet and he took his place in the first dj office of Ankara that is “B2b Dj Office”, which was of great importance to him. He extends his special thanks to Berk Onen for giving this chance to him.
He thinks, no matter how much music there is in a club, it cannot survive without a heart that is a “Dj”.Every club has a different sound and different audience. However; there is a resident dj playing only for the audience of that club and tangible for that audience.

https://soundcloud.com/yigityaparel

► UGR

Ugur Kirbag, djlige 2000 yilinda basladi. The Club 20, Tutti’s, Faces, Saklikent, Babylon, Balance, Drop, B-Trip, Smood ve Kite gibi Türkiye’deki clublarda calan UGR, Anthony Pappa, Joop, Airwave, Parks&Wilson, Taj, Swayzak, Stephan Bodzin,Oliver Huntemann, Claptone, Ripperton, David Keno, Reset Robot, Alan Fitzpatrick,Komaton,Taqtraumer ve Legowelt gibi dunyaca ünlü djler ile birlikte calan dj, setlerinde “Techouse”, “Techno”, “Minimal” ve “Dub tarzindaki parcalara yer vermektedir. 2008 – 2014 yılları arasında Gürcistan ‘’Tiflis Club’’ ve Köln’de Club Gwölbe’de Hamburg Fundbureau’da performans sergilemiştir. UGR 2014 yılında Kite Club’ın resident dj’i olmuştur ve mekanın müzik direktörlüğünüde yapmaktadır. Türkiye’de ve Yurtdışındaki labellardan çeşitli ep’ler yayınlamış ve complation’lara parça vermiştir.

https://soundcloud.com/ugr

► Demirabi
(Kite/28BLACK.fm/TR)

Demir UYANIK DJ’liğe uzun yillar dinleyici olarak arşivlediği müziği, 2010 yılında kendi organize ettiği partilerde çalarak başladı. Kite (Bülten Sk.), IF Performance Hall, Sail Loft (Bodrum, Gündoğan) ve bir çok ev partisinde çaldı. Ankara’da salı geceleri Dsknnct ile b2b setleri oldukça ilgi çekti. 2013 Aralık ayından beridir 28BLACK.fm‘de her hafta setleri yayınlanan demirabi, setlerinde vocal house, deep house, nu-disco tarzlarına yer veriyor. demirabi Kite’in resident dj’i olduğu süre zarfında Dirty Doering, Teenage Mutants, Britta Arnold, A.N.D.Y, Marek Hemmann gibi başarılı dj ve prodüktörler ile aynı sahneyi paylaşmıştır.

https://soundcloud.com/d3mir

► Kerem Değirmenci

Kerem Değirmenci DJ’liğe 2012 yılında Magic 4 Music stüdyolarında başladı. Progressive House tarzını benimseyen ve bu akımı yakından takip eden Kerem Değirmenci bir çok ev partisinde ve Vişnelik etkinliklerinde performans sergilemiştir.

*Festivale katılım 20 TL’dir. Girişte öğrenci kimliği göstermek zorunludur. Diğer üniversitelerdeki arkadaşlarımız da öğrenci kimliklerini göstererek festival alanına giriş yapabileceklerdir.

**İLETİŞİM:

Umut Can Yurt : 0553 011 34 37

Burak Bulut : 0537 831 93 03

Ece Bilgiç : 0530 386 64 60