Kampüs Gelişim Günleri '15

 

IEEE ODTÜ KGG 2015

2-3-4 Mart’ta ODTÜ Kültür Kongre Merkezi’nde IEEE ODTÜ tarafından 9.su düzenlenecek olan Kampüs Gelişim Günleri Türkiye’nin kariyer ve teknoloji alanında öğrenci toplulukları bazında yapılan en köklü etkinliklerden bir tanesidir. 3 gün boyunca paralel oturum ve çalıştaylarla öğrencilerin gelecek planlarına ve gelişimlerine katkıda bulunmayı amaçlayan etkinlikte alanında uzman konuşmacıların güncel konuları işlediği etkinlikte bu sene girişimcilik, gıda, elektronik, kimya, finans otomotiv, tasarım, kişisel gelişim, eğitim, bilişim, savunma sanayi, enerji, pazarlama ve daha birçok konu işlenecektir.

Bu sene fuaye alanıyla da fark yaratmayı amaçlayan etkinlikte hepimizin küçüklükten bu yana gelişmesinde büyük katkısı olan LEGO, özel alanıyla yaratıcılığını göstermek isteyen katılımcıları ağırlayacaktır. Etkinliğin 2. günü (3 Mart’ta) Uluslararası bir etkinliğe de ev sahipliği yapacaktır. Maker harekatı olarak başlayan ve yapılan Maker Panayırı ile büyük kitlelere ulaşan oluşumu Türkiye’de duyurmak ve yaymak amacıyla Ankara Maker Panayırı düzenlenecektir. 30’a yakın projenin sergileneceği etkinlik Ankara’da yaşayanlar için de farklı bir deneyim olacaktır. Bu şekilde büyük yeniliklerin yanında fuaye alanında bulunacak şirket standları ile katılımcılar şirketler hakkında daha detaylı bilgi alma şansına sahip olacaklar, iş ve staj için başvuru yapabileceklerdir.

Her sene düzenli olarak çıkarılan ve bu sene 38.sini 5000 tirajlı olarak çıkarılması hedeflenen BİLTEK dergisinin galası da Popular Science Türkiye’nin katkılarıyla etkinlikte olacaktır. Türkiye’de bilim ve teknoloji yayıncılığının konuşulacağı panelde BİLTEK ile ilgili güzel bir gelişme de duyurulacaktır.

Etkinlik ücretsizdir. Ayrıca 14 ve üzeri oturuma katılımlara sertifika verilecektir.

Etkinlikte gerçekleştirilecek söyleşilerden bazıları:

Burak Aksak – Senarist, Yönetmen

Mehmet Turgut – Fotoğrafçı

Yekta Kopan – Yazar

Etkinliğin tam programını görmek için görsele tıklayabilirsiniz.

ieee-kgg-2015-program

Etkinliğe katılmak için internet üzerinden form doldurmanız yeterlidir. Etkinliğe kayıt olmak ve etkinliğin resmi sayfasına ulaşmak için tıklayınız.