Evgeny Grinko Ensemble

Evgeny Grinko odtü

Genç piyanist Evgeny Grinko, Ankara Piyano Festivali kapsamında 8 Aralık’ta ODTÜ Kültür Merkezi Kemal Kurdaş Salonu’nda sahne alıyor.

Altus Kültür-Sanat tarafından düzenlenen Ankara Piyano Festivali, büyüleyici müziklere imza atan Evgeny Grinko konseriyle devam ediyor.

Moskova’nın yakınında Zhukovsky adlı küçük bir kasabadan çıkan fakat kısa sürede adını tüm dünyaya duyuran genç piyanist, ilk defa Ankara’da… Daha önceden yayımladığı iki kısa albümden sonra ilk uzun albümünü Nisan 2014’te yayımlayan Grinko, duygulara hitap eden, dinleyenleri düşsel yolculuklara çıkaran tarzı ile “Cinematic Melodies” ve “Winter Sunshine” isimli albümleriyle kazandığı ünü, “Vals” adlı şarkısıyla pekiştirdi. İlk uzunçalarında sanatçının YouTube’da 2 milyona yakın izlenen “Vals” şarkısının yanı sıra “Serenade”, “Rumba”, “Faulkner’s Sleep” gibi şarkılar da yer alıyor.

Türkiye’de çok sıkı bir dinleyici kitlesine sahip olan ve yanında çellocu, kemancı ve akordeoncu 5 müzisyen ile sahne alan Evgeny Grinko, konserlerinde piyano haricinde gitarda ve davulda da hünerlerini gösteriyor.

08 Aralık 2014 // 20:30
ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi Kemal Kurdaş Salonu

Biletler:
1. Kategori – 35.00 TL
2. Kategori – 25.00 TL
Biletler KKM Gişe ve Biletix’te.
Biletix’ten satın almak için tıklayınız.