Eğitim Bilimleri Konferansı

Eğitime ve Eğitimciye Dair Güncel Değerlendirmeler

İçinde bulunduğumuz ülkede, her geçen gün karanlığa bir adım daha yaklaşmaktayız. Hırsızlığın, sahtekârlığın, savaş çığırtkanlığının bir veba gibi yayıldığı ülkemizde gençlik, geleceğin güzel günleri için düşünmeye, üretmeye, ayakkabı kutularıyla memleketi soyanların yüzsüzlüklerini gün yüzüne çıkarmaya devam ediyor.
FKF, yola çıktığı günden bu yana sadece kent, sağlık, güncel siyaset gibi alanlarda değil, eğitim alanında da, cemaatin öğrencileri nasıl fişlediğini teşhir ederek, AKP’nin dershaneleri kaldırma(!) oyununa karşı bürolarında liseli arkadaşlarımıza ders dayanışması başlatarak, YÖK yönetmeliği ile oluşturulan ÖTK’ların gençlikle nasıl uyuşmadığını anlatarak Hürriyet Kavgası’nı sürdürdü.
Artık yapılması gereken, bu kavgayı bir adım daha ileri götürmek, gençliğin dillendirdiği “Yeni Bir Kültürün, Yeni Bir Üniversitenin, Yeni Bir Ülkenin” eğitimini tartışmaktır. Hayal ettiğimiz geleceğe ilerlerken, eğitim fakültelerinin imajı gerici örgütlenmeden ve apolitizmden sıyrılmak zorundadır. Bu imajı, ancak AKP’nin gerici, baskıcı, piyasacı eğitim dönüşümlerine eleştirel bir gözle bakarak, eğitim alanındaki örgütlenmeleri inceleyerek ve en önemlisi,daha iyi alternatifler üreterek sağlayabiliriz.
Bu amaçla, “Gençliğin Aklını Karanlığa Teslim Etmeyeceğiz!” sloganının arkasında duran herkesi, FKF Eğitim Bilimleri Konferansı’na davet ediyoruz.
Fikir Kulüpleri Federasyonu
ODTÜ Eğitim Fakültesi Öğrencileri
Tarih: 11-12 Nisan 2014
Yer: ODTÜ Necdet Bulut Amfisi (U3)

Eğitim bilimleri konferansı