CENG DEMO GÜNÜ

ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Bitirme Projeleri Sergisi CENG DEMO GÜNÜ 7 Haziran 2014 13:30’da KKM’de!

Her yıl ODTÜ Bilgisayar Mühendisliğinden yaklaşık 100 kişi mezun olmaktadır. 4 yıl boyunca çeşitli derslerle uğraşan öğrenciler, bitirme projeleriyle tüm bilgi ve tecrübelerini somut ürünlere dönüştürmektedirler.

Bu projelerden bazıları, sosyal problemlere çözüm bulmakta ve büyük projelere dönüşerek ya da yaratıcı fikirlere sahip şirketlerin kurulmasına yol açarak sosyoekonomik gelişimi amaçlamaktadır.

Bu sayede, hem öğrencilerimiz kendilerini mezuniyet sonrası hayata hazırlarken, bölümümüz de müfredatını ve eğitim kalitesini gözden geçirme imkanı bulmaktadır.

Bitirme Projelerimiz
UYARI: Proje videolarımızın birçoğu Youtube’a yüklü olduğu için ve Youtube hükümet(!) tarafından engellendiği için, DNS ayarlarınızı yapmadığınız sürece vidyoların bazılarını izleyemeyebilirsiniz.
 • Science Wars

  Science Wars 3 boyutlu çok oyunculu kule savunması oyunudur ve benzerlerinden farlı olarak eşsiz oyun dinamikleri ile oyuncular arasındaki çekişmeyi arttırır ve oyuncularin daha fazla eğlenmesini hedefler.

  Les Koding

 • Otonom Kargo ve Posta Ulaştırma

  Clover projesinde ulaşımı kolay kılan bir quadrotor yapıyoruz. Projemizde kargoyla yüklenmiş bir quadrotor, kargoyu istenilen bir hedefe otomatik kalkma/inme ve yol bulma gibi otonom kabiliyetlerle ulaştırmaktadır.

  Clover

 • COW3D

  ODTÜ Bilgsiyar Mühendisliği Bölümü binasının 3 boyutlu modeli ve model içerisinde navigasyon sistemi.

  Drogba Inc.

 • CengBall

  CengBall, yapay zeka futbol algoritmaları geliştirme ortamı sunan bir programlama oyunudur. 2 boyutlu futbol simülasyonu sayesinde programlamaya yeni ve eğlenceli bir yaklaşım getirmektedir.

  Project 11

 • Kolay Paylaşım

  sImpertio ürünlerinizi paylaşabileceğiniz bir Android uygulaması. sImpertio sayesinde, insanlar kendi eşyalarını paylaşabilir, satabilir ya da başka ürünlerle takas edebilir.

  the best greek coder

 • METU Community Services

  METU Community Services is a mobile application that runs on Android platform and aims to provide easy access to services for METU residents.

  Team Rebellion

 • Değiş Tokuş

  Değiş tokuş bir online takas sistemidir. Burada insanlar ister PC’lerini, ister akıllı telefonlarını, isterse de tabletlerini kullanarak rahatlıkla diledikleri ürünleri ‘parasız’ bir şekilde alabilirler.

  lonesome codeboys

 • Carpool

  Carpool, aynı veya yakın yere gitmeye çalışan, araba sahipleri ve otostopçuları bir araya getiren sistemdir.

  SUCH

 • Sound Tree

  Sound Tree müzik uygulamalarına web servis olarak entegre edilebilen bir müzik öneri sistemidir. Kullanıcılar arası korelasyon bilgisini kullanır; kullanıcıların daha önce dinlediği ve indiridiği şarkılar gibi.

  Dcengo Unchained

 • Football Legends

  This project is a social networking game, which will simulate football career, social life and assets of a young football player. The aim of the users is to be successful in football career, social life and assets of simulated life.

  The Originals

 • Hipokratis

  Hipokratis el röntgeni filmlerinde kırık bulma ve analiz etme programıdır. Aynı zamanda web uygulamamızı da kullanarak resimlerinizi online olarak işleyebilir ve saklayabilirsiniz.

  Global Chain

 • we trending

  This is a new social media platform that people are going to enjoy. Different features are added to make system more usable and enjoyable to the users.

  socialtrends

 • Cognitive State Representation and Visualization of Human Brain

  İnsan beyni oldukça karmaşık bir yapıya sahiptir. Yaptığımız bu proje ile insan beyninin deneysel verilerini görselleyerek nörologların işlerini biraz daha kolaylaştırmayı amaçlıyoruz.

  Simple Labs

 • Post Marketing Safety Study Tool (PMSST)

  This project aims to create a tool (PMSST) which helps safety analysts to investigate the relation between illnesses and drugs. PMSST mainly compares the drugs used by patients who had one or more of the selected diseases and other related adverse events.

  Leblebi

 • XEvent

  XEvent is a social network that mainly focuses on all kinds of events that occurs around. These events may be birthday parties, some kind of promotion of a company or a particular non-commercial group, and even simple meetings like friends getting together will be included in our end-product.

  CerealKillers

 • MusicMentor

  MusicMentor, şarkı yayını yapan websitesi ve uygulamalara hizmet eder ve onların kullanıcılarına beğenecekleri şarkılar önermelerini sağlar. Bu önerileri yapmak için kullanıcıların müzik geçmişlerini ve diğer kullanıcılar ile benzerliklerini çözümler.

  MemoryLeak

 • Music Recommendation System

   

  Ceng History X

 • CORS

  CORS kullanıcılara, dinleme geçmişlerine ve zevklerine bağlı olarak gerçek zamanlı tavsiyeler sunan bir öneri dizgesidir. CORS bir çok farklı filtreleme yöntemini bir arada kullanarak daha zengin bir içerik sağlamayı amaçlar.

  A Ceng Odyssey

 • Mobil Library

  Mobile Library is the Android application of the METU Library.

  HebeleGubeleGom

 • BxChange

  B-xChange, kullanıcılarını bir mobil platformda toplayıp onları alışverişin farklı bir boyutu olan takas sistemiyle tanıştırmayı amaçlayan bir Android uygulamasıdır.

  Epic Fail

 • TurkHITs

  Our system makes a connection between companies and workers. The requester upload jobs to our system and workers can choose whatever they want to work. These jobs may be sentiment analyses, image interpreting, sound interpreting, text interpreting or text tagging.

  fourbytes

 • CaptainRoute

  CaptainRoute based on assisting and navigation technologies on marine boats which offers effective route planning. The project is aimed to get data from on-board electronics, process it and display these data and route on a mobile application.

  FooBar

 • METUCareer

  METUCareer, öğrencilere uygun iş ve staj, şirketlere ise uygun çalışan bulma sorununa çözüm getiren bir web sitesidir.

  TheCAGE

 • Öğrenci Yoklama Alma Sistemi

  Öğrenci Yoklama Alma Sistemi, öğretmenlerin sınıf içerisindeki yoklama alma işlemlerini otomatik bir hale getirerek onların işlerini kolaylaştıran bir yazılımdır.

  DEVeloperCENG

 • BARTERHOOD

  Barterhood is a location based online barter market. It enables people to share their items with others and borrow what they need from them for short period.

  Goddo supiido yuu! Burakku emparaa

 • photocenig

  PhotoCenig is the first professional product of Tripod. It is based on panoramic photograps of the department building and its aim is making advertisement of METU Computer Engineering.

  TRIPOD