Ankara Nordik Müzik Festivali – ODTÜ KKM

 

nordic_1024-448_banner

Ankara Nordik Müzik Festivali, 5-6-7 Kasım tarihlerinde ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi Kemal Kurdaş Salonu’nda düzenleniyor.

Kombine biletler 75 TL, Günlük biletler 30 TL

Kombine bilet almak için tıklayınız.

Günlük biletlerden satın almak için sanatçı isimlerine tıklayınız.

5 Kasım: Magnus Öström
6 Kasım: Ane Brun
7 Kasım: Tatu Rönkkö – Efterklang

Not: Biletler numarasızdır.

 

MAGNUS ÖSTRÖM QUARTET:
Modern cazın en ilham verici gruplarından Esbjörn Svensson Trio (EST) ile adını duyuran İsveçli davulcu Magnus Öström, grupla birlikte 12 albüme imza attı. Svensson’un 2008’de hayatını kaybetmesinin ardından grup dağılınca Öström, 2010 yılında kendi grubunu kurdu. Thread of Life adlı ilk solo albümünü 2011’de yayımlayan Öström, Dan Berglund ve Pat Metheny’nin de katkıda bulunduğu albüm eleştirmenlerden tam not aldı. Son albümü, Searching for Jupiter’i de 2013 yılında yayımlayan Magnüs Öström, Ankara Nordik Müzik Festivali’nde ilk defa kendi projesiyle müzikseverlerin karşısında olacak.

Magnus Öström: Davul
Thobias Gabrielson: Bas
Andreas Hourdakis: Gitar
Johan Graden: Piyano

ANE BRUN:
Norveçli indie müzik sanatçısı, şarkı yazarı ve gitarist Ane Brun, akustik solo performans ilk defa Ankara’da sahne alıyor. Albümleri 2001’den beri kendi plak şirketi Balloon Ranger Recordings’ten çıkan Ane Brun, ilk albümü Spending Time with Morgan’ı 2003’de yayımlandı. İkinci albümü Temporary Dive (2005) ile Platinum ödülü kazanan ve Norveç Grammy Ödülleri’nde “En İyi Kadın Sanatçı” seçilen Brun, “It All Starts With One” adlı son stüdyo albümünü 2011’de yayımlandı. Müzikteki 10. yılını en popüler şarkılarını bir araya getirerek retrospektif bir albümle kutlayan sanatçı, albüm için düzenlenen Avrupa turnesinde Ankara Nordik Müzik Festivali’nde sahne alıyor.

Ane Brun: Piyano, Gitar, Vokal

TATU RÖNKKÖ + EFTERKLANG:
Danimarkalı indie rock grubu Efterklang, 2001 yılında kuruldu. 2004’te ‘Tripper’, 2007’de ‘Parades’, 2010’da ise ‘Magic Chairs’ albümlerini yayımladılar. En iyi albümleri olarak nitelendirilen ‘Piramida’ ise Eylül 2012’de dinleyicilerle buluştu. Albüm için Norveç ile Kuzey Kutbu arasında kalan Piramiden adlı terk edilmiş bir kentte, 9 gün boyunca 1000’den fazla ses kaydı yaptılar. Peter Broderick, Earl Harvin ve Nils Frahm gruba albümde eşlik eden isimler arasındaydı. Albüm için düzenlenen turnede senfoni orkestralarıyla performanslar sergilediler. 2014 yılında Finlandiyalı perküsyon sanatçısı Tatu Rönkkö’nün de ekibe dahil olmasıyla yeni bir repertuar hazırlayan ekip, bu projenin sayılı konserlerinden birini Ankara’da vermeye hazırlanıyor.

Perküsyon, davul: Tatu Rönkkö
Elektronik ve çeşitli enstrümanlar: Mads Christian Brauer
Vokal ve çeşitli enstrümanlar: Casper Clause
Bas: Rasmus Stolberg